Donata Sulikowska – Idea bycia 

Pomagam  ludziom żyć w zgodzie ze sobą, ze swoimi potrzebami i rolami. 

Moja propozycja szkoleń grupowych i indywidualnych, to:

 1. Idea bycia sobą
 2. Idea bycia w zgodzie ze swoimi potrzebami
 3. Idea bycia kobietą 
 4. Idea bycia mężczyzną 
 5. Idea bycia liderem 
 6. Idea bycia rodzicem
 7. Idea bycia w szczęśliwym związku

Pracuję w oparciu o warsztaty grupowe i coaching indywidualny z klientem.

Łączę wiele profesji, ale wszystko się ze sobą pięknie łaczy w Idei bycia.

Moja wizja to doprowadzić moich klientów do miejsca, gdzie czują, że żyją spełnionym życiem, w zgodzie ze swoimi potrzebami. 

Założyłam Domu EduMontessori, jako przestrzeń do bycia wolnym człowiekiem: 

– Przedszkola i Żłobka w Płocku, ul. Górna 30

– przestrzenie biurowe dla kreatywnych firm.

Donata Sulikowska – Twórca przedszkola i żłobka Montessori w Płocku przy ul. Górnej. Coach, trener empatycznej komunikacji, przedsiębiorca, nauczyciel Montessori i nauczyciel wychowania fizycznego, lider zmianw edukacji.  Propagator metody Marii Montessori i Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga.  

Pomagam ludziom być w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami.  

W procesie Neurocoachingu, mentoringu, szkoleń i warsztatów grupowych pomagam ludziom odnaleźć swoje miejsce w życiu i w świecie. Odważnie patrzymy razem w przyszłość budując wizję, misję i spisując marzenia. 

Moja życiowa wędrówka jest połączeniem różnych dróg rozwoju, które łączę w mojej indywidualnej praktyce i pracy z klientem.

Moja transformujące doświadczenia to trenowanie piłki ręcznej przez wiele lat, odkrycie metody Marii Montessori i otwarcie Przedszkola EduMontessori w Płocku, roczne szkolenie z Logodydaktyki i Szkoła Trenerów Komunikacji Opartej na empatii, test Gallupa, Szkoła Neurocoachingu. Obecnie jestem w trakcie szkolenia z Jakubem B. Baczkiem – Akademii Trenerów Mentalnych.

Moja życiowa droga to poszukiwanie i odkrywanie nowych dróg, nowych obszarów i nowego poziomu świadomości po to, żeby pomagać innym w rozwoju osobistym i duchowym. Odpowiedzi na swoje najgłębsze potrzeby i pytania szukam w sobie i w świecie. Moim naturalnym środowiskiem są otwarte przestrzenie: łąki, piękne doliny, woda i góry.

Stworzyłam markę Idea Bycia, która pomaga ludziom zrozumieć jak żyć w poczuciu szczęścia i spełnienia.  Dzięki tej koncepcji pomagam ludziom odkryć ich sposób na spełnione życie. Klienci odkrywają swoje talenty, pasje i sposoby na lepsze życie, bardziej spełnione i w zgodzie ze sobą. Tworzenie marki Idea Bycia pozwala mi poczuć się wolną i wyrazić siebie. Przykładem dążenia do wolności jest Przedszkole i Żłobek EduMontessori w Płockuna ul. Górnej 30. Tworzymy w tym miejscu społeczność, której nie chodzi tylko o edukację, ale o doświadczenie życia. Kocham życie i ludzi, dlatego firmy, które tworzę dbają o środowiskoi pomagają budować lepszy świat poprzez wychowanie młodych ludzi w zgodzie z ich potrzebami i z uwzględnieniem potrzeb innych.  Uczymy dzieci i dorosłych budowania więzi, przez doświadczenie i przez wzajemne bycie . Pokazujemy rodzicom sposoby na bycie z dzieckiem uwzględniając jego potrzeby i potrzeby rodzica. Swoje inspiracje czerpię z licznych szkoleń i książek. Czytam około 50 książek rocznie i uważam, że jest to najprostszy
i najtańszy sposób zdobywania wiedzy od innych. Mam za sobą ponad 2000 godzin spędzonych na szkoleniach rozwojowych.  

Moje talenty top 10 w teście Gallupa to: aktywator, maksymalista, indywidualizacja, bliskość, odkrywca, empatia, wiara w siebie, wizjoner i uczenie się.

Moje hobby to: żeglarstwo, projektowanie wnętrz i podróże.

Jestem kobietą spełnioną, żoną i mamą 2 wspaniałych chłopców.

„Wolę mieć relacje niż racje, nie można mieć jednego i drugiego jednocześnie” Marshall Rosenberg – to moje życiowe kredo.

Twórca autorskiej koncepcji Idea Bycia adresowanej do dzieci i dorosłych
w obszarze budowania świadomych więzi, komunikacji międzyludzkiej
i zarządzania sobą w czasie.  

Członek Montessori Europe, Polskiej Rady Montessori, Polskiego Instytutu Montessori z siedzibą w Warszawie.

Propagatorka i fascynatka dwóch metod: metody Mari Montessori i NVC. Czerpie inspiracje z nurtu Rodzicielstwa Bliskości i z książek Jespera Juula. Szczęśliwa żona i matka 2 chłopców. Początkująca blogerka. 

W swojej pracy wykorzystuje wiedzę zdobytą na licznych kursach i szkoleniach:  

 • Roczny kurs Wczesna Edukacja Montessori 2,5-6 lat w Polskim Instytucie Montessori
 • Wakacyjny 2 letni kurs edukacji wczesnoszkolnej - klasy 1-3 w Polskim Instytucie Montessori
 • Liczne szkolenia i konferencje dla nauczycieli Montessori w Polsce i w Europie
 • Droga do… Iwona Majewska – Opiełka; Roczny program rozwojowy.
 • Integralne Studium Rozwoju Osobistego; Kurs doskonalenia umiejętności komunikacji;
 • Szkoła Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii, Kurs doskonalenia umiejętności trenerskich i komunikacji opartej na NVC;
 • Akademia Marki z Klasą Ewa Czertak – Kurs budowania marki „Bądź widzialną marką”
 • Liczy się Czas Bartek Popiel, Kurs doskonalenia umiejętności produktywności i zarządzania sobą w czasie. 

Moja pasja to żeglarstwo i długie podróże. Moje życiowe motto: „Wolę mieć relacje, niż racje, bo jak mówi Marshall Rosenberg nie można mieć tych dwóch rzeczy na raz.”

https://www.montessoriplock.pl

http://donatasulikowska.pl/

e-mail: donata.sulikowska@montessoriplock.pl

kom. 601693138


Zapraszam do lektury bloga,

Donata Sulikowska