W dniach 2-7 marca 2020 pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców Płocka na warsztaty, na których zapoznamy was z metodą Marii Montessori. Edukacja przedszkolna Montessori odbywa się w grupach wielowiekowych zazwyczaj trzyrocznikowych i jest ona zbliżona do wychowania z wielodzietnej rodzinie, a nauka odbywa się poprzez podpatrywanie tych, którzy już potrafią to czego jak chcę się nauczyć.

Program warsztatów właśnie dopracowujemy, ale już dzisiaj mogę powiedzieć, że mamy kilku gości i zapowiada się ciekawie.

5 marca  zapraszamy rodziców z dzieckiem do Przedszkole EDUMONTESSORI w godzinach 9.30 – 15.30 po wcześniejszym umówieniu się na Dzień Otwarty, czyli zwiedzanie naszej placówki. Każdy kto tego dnia planuje nas odwiedzić chcemy, żeby się zarejestrował mailowo na adres: sekretariat@montessoriplock.pl podając swoje imię i nazwisko i adres mail i wiek dziecka lub telefonicznie 601693138.

Szczegółowy program:

02.03.2020 godz. 16.00 Wprowadzenie do metody Mari Montessori, poprowadzi Donata Sulikowska

03.03. 2020 godz. 16.00  Jak poprzez zabawę poprowadzić edukację matematyczną w przedszkolu? poprowadzi Anna Papierzyńsk.

Rano godz. 10.00 – warsztaty dla nauczycieli edukacji przedszkolnej „Wychowanie bez nagród i kar” poprowadzi Anna Dziewulska

04.03.2020   godz. 16.00  Rozwój kompetencji językowych u dzieci z wykorzystaniem pomocy rozwojowych M. Montessori, poprowadzi Anna Bakowska – Kubiak

05.03.2020     godz. 9.30 – 15.30 Otwieramy drzwi naszej placówki i  zapraszamy rodziców z dziećmi do odwiedzenia przedszkola poprowadzą nauczyciele przedszkolni.

06.03.2020  godz. 16.00  Warsztat dla rodziców i nauczycieli: Empatia w relacjach, co to znaczy emocjonalnie dostępny rodzic? prowadzi Anna Dziewulska

14.03.2020  9.00- 15.00 Warsztaty dla firmy z Płocka „Skuteczna komunikacja podstawą pracy zespołu i  kontaktów z  klientem.” poprowadzi Beata Ostrowska, Maria Grzegorczyk i Donata Sulikowska 

 

 

 
 

więcej ›

O NAS

Dziś przygotowujemy do świata jutra.  

„Każde dziecko jest wyjątkowe, ” dlatego stworzyliśmy Dom  EduMontessori, w którym wychowujemy w przedszkolu dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Montessori Edukacja – Empatyczna Komunikacja  

„Najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych.”
– Maria Montessori

Idea Bycia – autorska koncepcja powstała z połączenia metody Marii Montessori i NVC

Idea Bycia odkrywa nowy świat w edukacji. Pozwala dziecku iść własną drogą zgodnie z jego potencjałem, a dorosłemu pokazuje jak być z drugim człowiekiem z empatią i zrozumieniem. Wychowujemy dziecko poprzez bycie z nim blisko, ale jednocześnie dając przestrzeń na rozwój samodzielności. Tworzymy i przygotowujemy tak otoczenie, żeby dziecko miało wszystkie przedmioty na wysokości wzroku, tak żeby były dostępne i ciekawe dla młodych ludzi.

Nie można zmusić ziarna do rozwoju i kiełkowania, można jedynie stworzyć warunki zezwalające na to, aby ziarno rozwinęło wszystkie tkwiące w nim możliwości. 

Carl Rogers

Pokazujemy rodzicom, że budowanie bezpiecznych więzi opiera się na zaufaniu i przekonaniu o skuteczności komunikacji, w której dziecko radzi sobie ze stresem, odwołując się do rodzica, następnie się oddalając od niego, gdy się uspokoi. Człowiek jest tak skonstruowany, że do życia i do rozwoju potrzebuje dobrych i bezpiecznych relacji z ludźmi.

więcej

 

Tydzień z Montessori w Płockim Przedszkolu EDUMONTESSORI 2-7 marca 2020 godzina 16.00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *