„Dziś przygotowujemy do świata jutra.” – to nasze motto.  Przygotowujemy nasze dzieci  do świata, którego nieznany. Chcemy ich przygotować do życia w ciągle zmieniającym się świecie i do zawodów, których jeszcze nie znamy. Dlatego uczymy ich umiejętności miękkich i empatii. Uczymy ich dostrzegać swoje potrzeby i potrzeby innych ludzi. Uczymy komunikować się tak, żeby nie oceniać, a bardziej mówić o tym co obserwuję, co czuję i czego potrzebuję. Uczymy otwartości na zmianę i dajemy prawo do porażek i błędów. Pokazujemy jak dużo można nauczyć się podczas konfliktu i wtedy gdy popełniamy błąd. 

„Każde dziecko jest wyjątkowe, ” dlatego stworzyliśmy Dom  EduMontessori, w którym wychowujemy dzieci do samodzielności w zgodzie z ich potrzebami. Zapraszamy do Żłobka dzieci w wieku 1-3 lat, a do przedszkola dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Zapraszamy do naszych placówek całe rodziny, ponieważ wierzymy, że do wychowania dziecka potrzebna jest cała wioska.

Pragniemy tworzyć społeczność, której nie chodzi tylko o edukację, ale o doświadczenie życia. Kocham życie i ludzi, dlatego firmy, które tworzę dbają o relacje, o środowisko i wychowują do wolności i samodzielności. Wierzę, że to jak wychowamy nasze dzieci, będzie procentowało wtedy jak my będziemy już na emeryturze. Pragnę lepszego świata dla siebie i innych ludzi. Chciałabym, żeby ludzie pracowali tylko w takich miejscach, w których mają szanse bycia sobą i sposobność do rozwoju osobistego. W naszych placówkach uczymy dzieci szacunku do pracy, a nauka odbywa się  przez działanie i ruch.  Tworzymy w grupie zasady, które uczą szacunku, empatii i dobrej komunikacji ze sobą i z drugim człowiekiem.

„Najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych.”
– Maria Montessori

Idea Bycia – autorska koncepcja, która uczy jak być z drugim człowiekiem  w relacjach, które budują nas obojga. Pragniemy budzić naszych klientów do bardziej świadomego życia. Rodzicom pokazujemy drogę do bycia z dzieckiem  w bliskości, budując bezpieczne więzi. Pokazujemy jak ważne jest dla przyszłego rozwoju młodego człowieka poczucie bezpieczeństwa. Pomagamy rodzicom wychować wolnego i szczęśliwego człowieka. 
Idea Bycia powstała  po to, by pomagać ludziom żyć w zgodzie ze swoimi potrzebami, odnajdywać wewnętrzny spokój i być sobą.
Inspiracją do jej stworzenia, jest moja własna droga rozwoju i długa podróż, którą odbywam nieustanie od 2006 roku. Moje osobiste inspiracje czerpię ze świata przyrody, kocham otwarte przestrzenie  i dalekie podróże. Moją pasją jest żeglowanie i projektowanie wnętrz. 
Inspiracją do zajmowania się wychowaniem dzieci, są moi wspaniali synowie. Próbując znaleźć odpowiedzi na pytanie jak wychować moje dzieci dotarłam do kilku metod, których podejście mnie zachwyciło i zmieniło mnie jako człowieka i jako matkę. Są to metoda Marii Montessori, Porozumienie bez przemocy Marshalla Rosenberga, Logodydaktyka Iwony Majewskiej Opiełki, trening mentalny Jakuba B. Bączka, rodzicielstwo bliskości.  Na podstawie swoich doświadczeń stworzyłam pakiet szkoleń, które pomogą rodzicom w zorientować się w najnowszej wiedzy na temat wychowania dziecka i pozwolą zdobyć niezbędne umiejętności, żeby komunikować się, budować relacje i być z drugim człowiekiem  w przyjazny sposób.   Nasze szkolenie skierowane do rodziców to: Idea bycia rodzicem, Idea bycia w szczęśliwym związku, Idea bycia kobietą, Idea bycia mężczyzną. 

Idea bycia z dzieckiem = Montessori Edukacja +Empatyczna Komunikacja+ Rodzicielstwo Bliskości+ Trening Mentalny.  

Idea Bycia odkrywa nowy świat w edukacji. Pozwala dziecku iść własną drogą zgodnie z jego potencjałem, a dorosłemu pokazuje jak być z drugim człowiekiem z empatią i zrozumieniem. Wychowujemy dziecko poprzez bycie z nim blisko, ale jednocześnie dając przestrzeń na rozwój samodzielności. Tworzymy i przygotowujemy tak otoczenie, żeby dziecko miało wszystkie przedmioty na wysokości wzroku, tak żeby były dostępne i ciekawe dla młodych ludzi.

Nie można zmusić ziarna do rozwoju i kiełkowania, można jedynie stworzyć warunki zezwalające na to, aby ziarno rozwinęło wszystkie tkwiące w nim możliwości. 

Carl Rogers

Pokazujemy rodzicom, że budowanie bezpiecznych więzi opiera się na zaufaniu i przekonaniu o skuteczności komunikacji, w której dziecko radzi sobie ze stresem, odwołując się do rodzica, następnie się oddalając od niego, gdy się uspokoi. Człowiek jest tak skonstruowany, że do życia i do rozwoju potrzebuje dobrych i bezpiecznych relacji z ludźmi.

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *