Idea bycia = Montessori Edukacja +Empatyczna Komunikacja+ Logodydaktyczne wychowanie 

  „Dziś przygotowujemy do świata jutra.” – to nasze motto.  Przygotowujemy nasze dzieci  do świata, którego nieznamy. Chcemy ich przygotować do życia w ciągle zmieniającym się świecie i do zawodów, których jeszcze nie znamy. Dlatego uczymy ich umiejętności miekkich i empatii. Uczymy ich dostrzegać swoje potrzeby i potrzeby innych ludzi. Uczymy komunikować się tak, żeby nie oceniać, a bardziej mówić o tym co obserwuję, co czuję i czego potrzebuję. Uczymy otwartości na zmianę i dajemy prawo do porażek i błędów. Pokazujemy jak dużo można nauczyć się podczas konfliktu i wtedy gdy popełniamy błąd. 

„Każde dziecko jest wyjątkowe, ” dlatego stworzyliśmy Dom  EduMontessori, w którym wychowujemy dzieci do samodzielności w zgodzie z ich potrzebami. Zapraszamy do Żłobka dzieci w wieku 1-3 lat, a do przedszkola dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Zapraszamy do naszych placówek całe rodziny, ponieważ wierzymy, że do wychowania dziecka potrzebna jest cała wioska.

Pragniemy tworzyć społeczność, której nie chodzi tylko o edukację, ale o doświadczenie życia. Kocham życie i ludzi, dlatego firmy, które tworzę dbają o środowisko i wychowują do wolności i samodzielności. Wierzę, że to jak wychowamy nasze dzieci, będzie procętowało wtedy jak my bedziemy już na emereturze. Pragnę lepszego świata dla siebie i innych ludzi. Chciałabym, żeby ludzie pracowali tylko w takich miejscach, w których mają szanse rozwoju i w których sa szanowani. Uczymy dzieci szacunku do pracy i dlatego uczą się przez działanie. Tworzymy w grupie zasady, które uczą szacunku. Zasady w grupie obowiązuja wszystkich i są przestrzegane też przez neuczycieli i asystentów.

„Najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych.”
– Maria Montessori

Idea Bycia – autorska koncepcja, która uczy nas jak budować bezpieczne więzi i wychować wolnego i szczęsliwego człowieka.  Powstała z połączenia metody Marii Montessori, Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga i Logodydaktyki Iwony Majewskiej Opiełki. Nasze szkolenie skierowane do rodziców to: Idea bycia rodzicem, Idea bycia w szczesliwym związku, Idea bycia kobietą, Idea bycia mężczyzną. 

Idea Bycia odkrywa nowy świat w edukacji. Pozwala dziecku iść własną drogą zgodnie z jego potencjałem, a dorosłemu pokazuje jak być z drugim człowiekiem z empatią i zrozumieniem. Wychowujemy dziecko poprzez bycie z nim blisko, ale jednocześnie dając przestrzeń na rozwój samodzielności. Tworzymy i przygotowujemy tak otoczenie, żeby dziecko miało wszystkie przedmioty na wysokości wzroku, tak żeby były dostępne i ciekawe dla młodych ludzi.

Nie można zmusić ziarna do rozwoju i kiełkowania, można jedynie stworzyć warunki zezwalające na to, aby ziarno rozwinęło wszystkie tkwiące w nim możliwości. 

Carl Rogers

Pokazujemy rodzicom, że budowanie bezpiecznych więzi opiera się na zaufaniu i przekonaniu o skuteczności komunikacji, w której dziecko radzi sobie ze stresem, odwołując się do rodzica, następnie się oddalając od niego, gdy się uspokoi. Człowiek jest tak skonstruowany, że do życia i do rozwoju potrzebuje dobrych i bezpiecznych relacji z ludźmi.

więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *